Oğuz Murat Aci’nin kuzeni Anil Aci’yi öldürmüştü… O sürücü tutuklandı

İstanbul’da 11 Mart Pazartesi günü Anıl Aci, Sait İ.’nin kullandığı 34 ET 4116 plakalı kamyonun kendisine çapması sonucunda hayatını kaybetti. Kuzeni Oğuz Murat Aci’dan 10 gün sonra hayatını kaybeden Anıl Aci, ailesini derinden sarstı. Kazanın ardından gözaltına alınan kamyon şoförü 32 yaşındaki Sait İ. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

RÜZGAR SAVURDU DİYEREK SAVUNDU

Sait İ. ifadesinde “Rüzgarın idaremdeki aracı hafif savurması sonucu aracım sağ tarafa doğru yani emniyet şeridine doğru savruldu. Sonrasında emniyet şeridinde bir araç olduğunu fark ettim ve aracı toparlamaya çalıştım. Ancak emniyet şeridindeki aracın sol yanına sürterek çarptım. Orada birisine çarptığını aracımın aynasından arkaya baktığımda gördüm. Yolda herhangi bir ikaz bulunmamaktaydı” dediği öğrenilmişti.

BİLİRKİŞİ RAPORUNDA KAMYON SÜRÜCÜSÜ ASLI KUSURLU

Sabah’ın haberine göre, Silivri Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında bu kez kaza hakkında yeni bilirkişi raporu oluşturuldu. Çıkan raporda sürücü Sait İ.’nin otoyolda tehlikeli şerit değiştirme suçundan asli kusurlu olduğu belirtildi. Hayatını kaybeden Anıl Aci ise tali kusurlu olarak belirtildi.

YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Bu gelişme üzerine Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı hemen harekete geçti. Adli kontrol ile serbest bırakılan sürücü Sait İ. hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Kararın ardından sürücü Sait İ. Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yeniden gözaltına alınıp savcılığa sevk edildi. Şüpheli bu kez çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x